Koszyk (0)

Jak ważna jest skrzynia biegów?

2018-02-13 08:41:44


Rodzaje skrzyń biegów i ich zastosowanie:

Na chwilę obecną w pojazdach wykorzystywane jest wiele rodzajów skrzyń biegów. Każda z nich posiada nieco inną konstrukcję oraz różni się możliwościami danej skrzyni.

Najpopularniejsze z nich to skrzynie:

• automatyczne stopniowe,

• półautomatyczne stopniowe,

• bezstopniowe,

• manualne.

Jak ważna jest skrzynia biegów w pojeździe?

Skrzynia biegów w większości pojazdów jest niezbędna do ich funkcjonowania.

Dzięki jej zmiennym przełożeniom możliwa jest na przykład jazda do tyłu, a bez tego parkowanie w wielu przypadkach byłoby niemożliwe. Jazda po wniesieniach również była by problemem, ponieważ bez przełożeń utrzymanie optymalnej prędkości obrotowej silnika, w zależności od chwilowego obciążenia i prędkości jazdy byłoby nierealne. 

Wymagania stawiane skrzyniom:

Konstruktorzy mają nielada wyzwanie projektując nowe skrzynie biegów. Priorytetem jest trwałość oraz niezawodność skrzyni, ponieważ żaden kierowca nie chciałby po przejechaniu 100tys. kilometrów wymieniać przekładni. Jeszcze jednym ważnym priorytetem jest cichobieżność skrzyni, nie tylko ze względów spełniania norm hałasu ale także dla wygody i komfortu użytkowania samochodu. Do ważnych elementów można zakwalifikować wiele innych czynników jak na przykład: płynność, zasada działania, bezawaryjna konstrukcja, masa własna, rzadsza konieczność zmiany biegów.

 

Podsumowanie:

Skrzynie biegów w naszych samochodach są jednym z najważniejszych elementów i jeśli tylko występują z nimi jakiekolwiek problemy warto udać się do zakładu specjalistycznego w celu diagnozy. 

Ze skrzynią jest trochę jak z człowiekiem, nieleczona mała dolegliwość może dać bardzo poważne konsekwencje w przyszłości.

 

Jeśli zaniepokoi Państwa działanie skrzyni biegów, zapraszamy do nas!

Jesteśmy liderem w Polsce, który zajmuje się profesjonalną regeneracją i naprawą skrzyń biegów.

Zapraszamy pod adres:

Polna 15

62-090 Kiekrz

 

2016-2019 Oprogramowanie sklepu internetowego Oprogramowanie sklepu internetowego
Zadzwoń