Koszyk (0)

Artykuły

Jak ważna jest skrzynia biegów?

2018-02-13 08:41:44 Jak ważna jest skrzynia biegów?

W najnowszych modelach prezentowanych przez pionierskie firmy motoryzacyjne, możemy zauważyć coraz mocniejsze jednostki napędowe, mocniejszą generowaną moc , mocniejszy moment obrotowy. Zwiększona aerodynamika pojazdów i mocniejszy silnik to jednak nie wszystko. Chcąc wykorzystać potencjał tych wszystkich elementów bardzo ważny jest układ przeniesienia napędu.

Czytaj dalej
Tylny napęd w pojeździe. Najczęstsze usterki.

2017-09-15 08:47:00 Tylny napęd w pojeździe. Najczęstsze usterki.

Gdybyśmy zapytali kierowców, jaki napęd jest najlepszy, usłyszeć można odpowiedź, że na cztery koła. Biorąc jednak pod uwagę koszty takiego przedsięwzięcia, stosuje się napęd na jedną oś. Napęd na tył kojarzy nam się przeważnie ze sportowymi autami i większą mocą pojazdu, przekazuje moc oraz moment obrotowy na tylną oś.....

Czytaj dalej
Diagnoza skrzyni biegów

2016-12-15 15:14:01 Diagnoza skrzyni biegów

Druga część naszego artykułu dotyczy sposobu diagnozowania sprawnie funkcjonującej skrzyni biegów. Jest to kwestia bardzo ważna, jeżeli chodzi o użytkowanie pojazdu. Pozwala nam na jazdę sprawnym samochodem i chroni nas przed wysokimi kosztami naprawy ewentualnej usterki. Niejednokrotnie nie groźne, na pozór objawy, wykryte zbyt późno lub zlekceważone, mogą być przyczyną poważnej awarii i doprowadzić do unieruchomienia pojazdu na trasie. Syndromy mówiące o tym, że z naszą skrzynią dzieje się coś niepokojącego, bez trudu dostrzeżemy lub usłyszymy sami.

Czytaj dalej
2016-2019 Oprogramowanie sklepu internetowego Oprogramowanie sklepu internetowego
Zadzwoń