Koszyk (0)

Oleje

Mówiąc o wymianie oleju samochodowego, na myśli mamy zazwyczaj olej silnikowy- bardzo ważny. Niestety często przez kierowców pomijany jest olej przekładniowy- do skrzyni biegów.  Może powodem jest to, że skutki jego niewłaściwej eksploatacji nie są odczuwalne na co dzień. Olej przekładniowy to najważniejszy czynnik skrzyni biegów, pozwalający na jej prawidłowe funkcjonowanie. Zaniedbania w tym temacie doprowadzą w konsekwencji do awarii naszej przekładni i dużych kosztów naprawy. Olej do skrzyni biegów nie może być dobrany przypadkowo. Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki olej dobrać do swojej skrzyni biegów, proszę skontaktować się z nami- pomożemy w wyborze.

 

 

Co to jest olej przekładniowy?

Mówiąc najprościej, olej przekładniowy jest smarem stosowanym w układzie napędowym w celu zmniejszenia zużycia  mechanizmów wewnętrznych. Ma silny zapach siarki i zazwyczaj jest olejem hypoidalnym, który poprzez zawarte dodatki odporne na wysokie ciśnienie może pracować w warunkach ekstremalnych.

 

Olej przekładniowy ma wyższą lepkość niż olej silnikowy, zapewnia ochronę biegów oraz płynne przejścia między nimi. Lepkość jest również istotna z powodu braku pompy oleju przy skrzyni biegów, i tylko najniższe koła zębate zanurzone są w cieczy.

 

Jak często należy wymieniać olej w skrzyni biegów?

 

Istnieje wiele sprzecznych opinii na ten temat.  Niektórzy eksperci sugerują wymianę co 70 tysięcy km, inni mówią, że setki tysięcy, a producenci samochodów twierdzą, że większość nowoczesnych aut nie wymaga ich wcale.

Niestety jednak olej ten trzeba zmieniać co ok. 60 - 80 tysięcy kilometrów, w zależności od stylu jazdy kierowcy.

Niezużyty olej przekładniowy powinien być lekko czerwonego koloru i nie wydzielać przypalonego zapachu.  Zgrzyty w czasie zmiany biegów lub ich ślizganie się są podstawowym objawem problemów ze skrzynią biegów, a przyczyną może być użycie nieodpowiedniego oleju, bądź jego nieodpowiedniej ilości.

Oferujemy wysokiej jakości oleje przekładniowe do naszych skrzyń.

Dobierzemy właściwy i w odpowiedniej ilości.

Nowe Oleje Fuschs

2016-2019 Oprogramowanie sklepu internetowego Oprogramowanie sklepu internetowego
Zadzwoń